Święto Sił Zbrojnych w Białobrzegach

Image

18 października  2016 r. klasa IVb miała przyjemność uczestniczyć w uroczystym apelu oraz defiladzie z okazji Święta Brygady Wsparcia Sił Zbrojnych w Białobrzegach. Mieliśmy okazję między innymi poznać różnorodnsoć sprzętu jakim dysponuje wojsko, zobaczyć jak w środku wygląda czołg lub z bliska robot do rozbrajania ładunków wybuchowych. Uczestniczyliśmy też we wspaniale zorganizowanym festynie, gdzie oprócz wielu arakcji czekała na nas wojskowa grochówka :) Wychowawca klasy: Monika Lach

Czytaj całość
 
Zielona klasa w Powsinie

Image 

6 października 2016 r. "Zielona Klasa" ze Szkoły Podstawowej w Zagościńcu wybrała się do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Celem naszego wyjazdu było poznanie bogactwa form i strategii życiowych różnych przedstawicieli królestwa roślin. W praktyce rozpoznawaliśmy wybrane gatunki roślin, braliśmy udział w warsztatach "Różnorodność świata roślin". Uczestniczyliśmy w zajęciach mikroskopowych, na których samodzielnie przygotowywaliśmy i opisywaliśmy preparaty mikroskopowe. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody. Opiekun Klasy: Monika Lach

Czytaj całość
 
Wycieczka do Pijalni Czekolady

Image

Dnia 6.02.2017 r. uczniowie klasy III B i III C wybrali się na wspólną wycieczkę do Pijalni Czekolady E. Wedel w Warszawie.   Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje czekolada oraz jakie są jej rodzaje. Następnie wszystkie dzieci otrzymały  gorącą mleczną czekoladę z bitą śmietaną i lentylkami, która była wyśmienita.  Kolejnym punktem warsztatów było własnoręczne dekorowanie Torcików Wedlowskich białą czekoladą. Na koniec każdy z małych cukierników otrzymał słodki upominek.  Warsztaty, w których wzięliśmy udział to nie tylko pyszna i kreatywna zabawa, ale także doskonała lekcja, z której mogliśmy dowiedzieć się: jakie tajemnie skrywa produkcja czekolady.   Wszyscy wracali do szkoły w dobrych humorach i „z czekoladowym uśmiechem”.

Czytaj całość
 
"Hej Kolęda, Kolęda"

Image    

Dnia 1 lutego 2017 r. uczennice z naszej szkoły wzięły udział w VI konkursie Kolęd i Pastorałek: "Hej Kolęda, Kolęda"  w  Zespole Szkół w Ossowie pod opieką nauczycieli:  Emilii Mech i Joanny Wróblewskiej.  Dziewczynki  wspaniałymi występami  zachwyciły jury.   W kat. kl. I-III  soliści - I miejsce zajęła  Wiktoria  Kanciała  z kl. 3c,  zespoły - I miejsce zajęły: Weronika Kazub i  Kamila Zawistowska kl 2c, dyplom za udział Martynka Lewandowska kl. 2a.  W kat. kl. IV-VI zespoły - Aleksandra Gmur i Laura Stańczak kl. 6b zajęły 3 miejsce,  za udział dyplom dla Kaliny Padykuły z kl. 4a i Julii  Wróblewskiej z kl. 5a.   Serdecznie  gratulujemy  i  życzymy  kolejnych  sukcesów.

Czytaj całość
 
VI Międzyszkolny Festiwal Piosenki

Image

1. Regulamin

2. Zgłoszenie

 
Savoir vivre w Pułtusku

Image

13 grudnia klasy: 5a, 6a, 6b wraz ze swoimi wychowawcami pojechały na ciekawą wycieczkę do oddalonego od naszej miejscowości o 53 kilometry Pułtuska. Wyruszyliśmy o 8:00, a na miejsce dotarliśmy o 9:20. Mieliśmy więc dużo czasu na przygotowanie się do zajęć z zakresu savoir vivre. Warsztaty prowadził jeden z kelnerów zatrudnionych w restauracji znajdującej się w Domu Polonii.  Wiemy, już jak należy zachować się przy stole i na spotkaniach towarzyskich. Testem był obiad w restauracji umieszczonej w zamku. Jedliśmy tam: przystawkę, zupę, danie główne i deser. Wszystko było pyszne! Wyjazd  zaliczamy do udanych. Szczerze polecamy innym klasom skorzystanie  z oferty Zamku w Pułtusku.

Czytaj całość
 
Jasełka 2016

Image

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 42 z 217

Telefon zaufania

**********************

  

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

800 12 12 12

Aktualności
Dane organizacyjne
Kadra pedagogiczna
Kontakt
Historia szkoły
Plan lekcji - nowy
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Pedagog szkolny
Opieka medyczna
Zajęcia dodatkowe
Program Wychowawczo - Profilaktyczny
Logopeda
Wzory dokumentów, regulaminy
Baza mp3
Rada Rodziców
Samorząd szkolny 2016/2017
Ankieta
Jak najchętniej spędzasz czas po szkole?
 
Administrator - Grzegorz Chaciński